Av. Cem AKYILDIZ‘ın resmi web sitesi ve site içerisinde yer alan bilgilerin tamamı bilgilendirme amaçlıdır. Site içeriğinin herhangi bir yasal ya da avukatlık mesleği ile bağdaşacak şekilde profesyonel tavsiye niteliği bulunmamaktadır. Site ziyaretçileri ile herhangi bir vekil-müvekkil ilişkisinin kurulduğu düşünülmemelidir. Vekil-müvekkil ilişkisinin kurulabilmesi için tarafların anlaşması gerekmektedir.
Sitede yer alan her türlü içerik bilgilendirme amaçlı olduğundan ziyaretçiler bu bilgilere göre hareket etmemeli ve bir hukukçudan profesyonel yardım talep etmelidir. 
Site içieriği tamamen Av. Cem AKYILDIZ'a aittir,yazılı izin alınmaksızın içeriğin kopyalanması, herhangi bir şekilde yayımlanması, çoğaltılması ve kullanılması kesinlikle yasaktır.
Sitede bulunan bilgiler Avukatlık Meslek İlkeleri’ne, Türkiye Barolar Birliği’nce hazırlanan Reklam Yasağı Yönetmeliği’ne ve Avrupa Birliği Avukatlık Meslek Kuralları’na uygun olarak düzenlenmiştir.Sitede yer alan bilgiler herhangi bir bildirim zorunluluğu olmaksızın değiştirilebilir.